Adapter JuPic - Moduł Upgrade'u

Moduł Upgrade'u do starszych modeli programatoraAdapter JuPic został zbudowany w celu usprawnienia starszych modeli programatora, które pracowały z procesoram 16F628 lub 16F648A. Procesory te nie posiadają funkcji auto zapisu, czyli programowania pamięci flash z poziomu kodu programu. Konieczność wymiany oprogramowania na nowe lub poprawienie błędów było możliwe tylko przy ręcznym przeprogramowaniu procesora sterującego, co wiązało się praktycznie z podmianą na nowy procesor.

Moduł Upgrade'u rozwiązuje ten problem, dzięki któremu wymiana na nowszy firmware jest bardzo prosta i może ją przeprowadzić każdy użytkownik we własnym zakresie. Wszystkie uaktualnienia kodu procesora będą umieszczane na stronie w sekcji Upgrade programatora.

Wymiana modułu jest bardzo prosta, w pierwszym kroku należy wyjąć stary procesor 16F628 lub 16F648A z podstawki (delikatnie podważyć cienkim śrubokrętem), a następnie w drugim kroku osadzić w podstawce moduł upgrade'u. Należy zwrócić szczególną uwagę przy wkładaniu modułu na poprawną orientację procesora 16F87. Musi on zostać osadzony zgodnie z prawidłowym kierunkiem czyli pin pierwszy podstawki procesora z pinem pierwszym modułu (patrz rysunek).

Wszystkie czynności związane z wymianą modułu należy wykonywać przy odłączonym napięciu zasilania układu.

   Home Page   
   Oferta   
   Cennik   
   Informacje   
   Download   
   Linki   
   Kontakt   
   Księga gości